Oficjalna Strona Drużyny WISŁA CAN PACK KRAKÓW

Wisła Can-Pack Kraków

ŁKS Siemens AGD mecz oddał walkowerem!

Autor: | Data dodania: 24 marca 2012 18:18

W związku z nie wystawieniem przez ŁKS Siemens AGD Łódź zespołu na drugi mecz pierwszej rundy play-off zgodnie z regulaminem po upływie 15 minut o godz. 18.15 sędziowie w hali w Łodzi odgwizdali walkower i wynik 20:0 dla Wisły Can-Pack. Tym samym w dość niecodziennych okolicznościach zespół Białej Gwiazdy awansował do drugiej rundy play-off (półfinału rozgrywek) Ford Germaz Ekstraklasy.

W pierwszym meczu tej rywalizacji, który został rozegrany w ubiegłą środę w Krakowie Wisła Can-Pack wysoko wygrała z ŁKS Siemens AGD Łódź 109:44.

Pierwsza runda play-off: Wisła Can-Pack Kraków vs ŁKS Siemens AGD Łódź 2-0. Awans do drugiej rundy play-off: Wisła Can-Pack Kraków.

W półfinale rozgrywek w którym walka toczyć się będzie do trzech zwycięstw Wisła Can-Pack Kraków zmierzy się ze zwycięzcą pary Energa Toruń - KK Row Rybnik. Po dwóch spotkaniach wynik 1-1. Decydujący mecz w Toruniu w dniu 04.04.2012 r.

Oficjalny komunikat dot. walkoweru za stroną internetową PLKK:

Z powodu niewystarczającej liczby zawodniczek zdolnych do udziału w spotkaniu, ŁKS zmuszony został do oddania drugiego meczu play-off z Wisłą Can-Pack Kraków walkowerem. Główną przyczyną braków w składzie łódzkiej drużyny była nieobecność Lauren Prochaski i Jetty McIntyre, które odmówiły dalszej gry w drużynie ŁKS-u.

Obecny na meczu lekarz nie wyraził zgody na udział w meczu kontuzjowanych Olgi Urbanowicz, Justyny Jeziornej, Katarzyny Kenig i Agnieszki Modelskiej, które gotowe były do niego przystąpić na własną odpowiedzialność. Dlatego też zdolne do gry Jagoda Kowalczyk, Angelika Kowalska i Natalia Danych nie mogły w trójkę rozpocząć meczu, sędzia odgwizdał więc koniec spotkania po piętnastu minutach.